ANLAŞMALI KARGO FİRMAMIZ HANGİSİDİR ?

İnternet sitemiz üzerinden vermiş olduğunuz siparişlerinize ait gönderiler, Yurtiçi Kargo A.Ş. tarafından gerçekleştirilmektedir.

 

SİPARİŞİM NE ZAMAN KARGOYA VERİLİR ?

Siparişlerinizin kargoya verilmesi ile ilgili süre, hafta sonları, dini ve resmi tatil günleri hariç 1-7 gündür. Hızlı teslimat için öngörülen süre ise, resmi tatil ve bayramlar hariç 1-3 işgünüdür. Siparişleriniz kargoya verildikten sonra, Yurtiçi Kargo A.Ş.’nin tarafınıza yapacağı teslimat süresi, gönderim uzaklığına göre 1-5 iş günü arasında değişmektedir. 

 

SİPARİŞ ÖDEMESİNİ NASIL YAPABİLİRİM ?

İnternet sitemizden yapacağınız alışverişlerinizde; 

-          Anlaşmalı kredi kartları ile vade farksız 6 taksite kadar

-          kredi kartı özellikli bankamatik kartları ile tek çekim

-          Havale veya EFT işlemleri ile

-          Kapıda nakit ödeme ile

-          Kapıda kredi kartınız ile

Sipariş ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz..

 

SİPARİŞİMİ NASIL TAKİP EDEBİLİRİM ?

İnternet sitemiz üzerinden vermiş olduğunuz siparişlerinizde, siparişiniz hazırlandığı zaman tarafınıza e-posta ile bilgi mesajı gönderilmektedir. Siparişiniz, anlaşmalı kargo firmasına teslim edildikten sonra, cep telefonunuza SMS ile kargo takip numaranız ve tahmini teslim tarihi, Yurtiçi Kargo A.Ş. tarafından bildirilecektir. Bu yüzden iletişim bilgilerinizi eksiksiz ve doğru bir biçimde yazmanız önemlidir.

 

SİPARİŞİMİ FARKLI BİR KARGO FİRMASI İLE İSTEYEBİLİR MİYİM ?

OLGUN ORKUN BROS konfeksiyon san.tic.ltd.şti ( www.olgunorkun.com ) sadece Yurtiçi Kargo A.Ş. ile anlaşmamız bulunmaktadır. Farklı bir kargo firması ile anlaşmamız bulunmadığından dolayı gönderim sağlanamamaktadır.

 

KAPIDA ÖDEME VAR MI ?

Kapıda ödeme, siparişe ait ödemeyi kargo firmasının teslimatı sırasında yapmak isteyen müşterilere, satıcı firma olgunorkun Bros Konfeksiyon LTD. ŞTİ. ’ nin sunduğu bir ödeme şeklidir. Müşteri ürünü, ilgili web sitesinden satın alımı sırasında, ödeme tipi olarak, KAPIDA ÖDEME NAKİT ya da KAPIDA ÖDEME KREDİ KARTI seçeneğini seçerek alışverişi gerçekleştirir.

 

KAPIDA ÖDEME BEDELİ NEDİR ?

Kapıda ödeme bedeli, genellikle Kargo Bedeli ile karıştırılan bir ödeme şeklidir. Kapıda ödeme bedeli, kapıda ödeme tercihi kullanarak alışveriş yapan müşterilerin, almış olduğu hizmet karşılığı ödediği bir tutardır.

Bu tutar, KDV dahil 7,99 TL olarak belirlenmiş ve müşteriye gönderilen ürüne ait fatura üzerinde KAPIDA ÖDEME BEDELİ olarak yer almaktadır.

 

İADE DURUMUNDA, KAPIDA ÖDEME BEDELİ NE OLUR ?

Kapıda ödeme yöntemiyle satın alınmış ürünlerin, iade edilmesi durumunda, müşteriye sadece iade etmiş olduğu ürüne ait tutar ödenir. Kapıda ödeme hizmeti kullanıldığı için, müşteriye kapıda ödeme bedeli geri iade edilmez.

 

SATIN ALDIĞIM ÜRÜNLERİ NASIL İADE EDEBİLİRİM ?

Mesafeli satış sözleşmesinin, 14.madde kapsamında yer alan ürünlerin dışında kalan, müşterinin satın almış olduğu ürünü kullanılmamış, etiketi koparılmamış, orijinal paketi ve ürüne ait faturası olması koşuluyla ondört (14) gün içinde, Faturanızın ön kısmında ki boş bir alana iade sebebinizi yazarak gönderilmesi gerekmektedir. Dönemsel olarak düzenlenen ve tüm hakları olgunorkun bros. konfeksiyon. LTD ŞTİ.' ya ait olan KARGO BEDAVA gibi kampanyalardan yararlanarak alışveriş yapan  müşterilerimizin  İADE ve DEĞİŞİMLERİNDE kargo ücreti müşteri tarafından karşılanmaktadır.

 

İADE ETME SÜRESİ NE KADARDIR ?

6502 nolu Tüketici Yasasında yer alan, " tüketici ürünü teslim aldığı tarihten itibaren ondört ( 14 ) gün içinde, herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkına sahip olunan ürünler, mesafeli satış sözleşmesinin 14.maddesi içinde yer alan ürünlerin kapsamı dışında kalan ürünlerdir.

 

İADE EDİLECEĞİM ÜRÜNLERİN KARGO MASRAFI KİME AİTTİR?

Müşteri, kargo bedava kampanyasından faydalanarak, herhangi bir kargo bedeli ödemeden satış almış olduğu ürünü iade etmesi durumunda, iade göndereceği ürüne ait olan Kargo Bedelini ödemekle yükümlüdür.

 

Müşterinin kargo bedeli ödeyerek, satın aldığı ürünlerin, hepsini ya da bir kısmını  iade etmesi durumunda;

Ürün iadesini anlaşmalı kargo ile göndermesi gerekmektedir.

 

 

KAPIDA ÖDEME İLE GERÇEKLEŞEN ALIŞVERİŞİN İADE İŞLEMİ NASIL GERÇEKLEŞTİRİLİR ?

Kapıda nakit veya kredi kartı ile ödeme yaptığınız alışverişlerde faturanızın arka nüshasında yer alan iade formuna faturada yazan isme ait banka hesap bilgilerinizi ( hesap sahibi adı-soyadı ve IBAN numarası ) yazma mecburiyetiniz bulunmaktadır. Kapıda ödeme ile yapılan alışverişlerin iade işlemlerinde, IBAN numara bilgisi olmadan iade ürüne ait ücret iadesinin yapılması, mümkün değildir. Gerekli bilgilerin iletilmemesi durumunda iade tutarınız sistem kayıtlarında bekletilir. IBAN numaranızı ilettiğiniz tarihte belirtilen hesaba iade işlemi gerçekleştirilir. IBAN numara iletme yükümlülüğü tamamen müşteriye aittir.

 

NEDEN SADECE FATURA ÜZERİNDE YAZAN İSME İADE İŞLEMİ YAPILMAKTADIR ?

İlgili kanun maddeleri gereği ücret iadeleri faturada yazan isme iade edilebilmektedir. Eğer faturada yazan isme ait bir IBAN numarası yok ise ücret iadesi gerçekleştirilemez ve ürünler müşteriye tekrar iade edilir.

 

 

İADEMİ HANGİ ADRESE GÖNDERECEĞİM ?

İadelerinizi OLGUN ORKUN BROS konfeksiyon San.Tic.Ltd.Şti. - Organize sanayi bölgesi 107. sokak no:3 Odunpazarı/ESKİŞEHİR adresine göndermeniz gerekmektedir.

 

İADE ETTİĞİM ÜRÜNÜN GERİ ÖDEMESİ NE ZAMAN YAPILIR ?

İade etmiş olduğunuz ürünün ücret iadesi, iade deposuna ulaştığı tarihten 3-15 işgünü içinde, OLGUN ORKUN BROS konfeksiyon San.Tic.Ltd.Şti. tarafından kredi kartınıza/banka hesabınıza iade edilir. Kredi kartına ürün iade bedeli bankanız tarafından 2-3 hafta arasında yapılmaktadır. Bu süre içindeki tüm yaptırımlar ve uygulamalar ilgili bankanıza aittir. Kapıda nakit veya kredi kartı ile ödeme yaptığınız alışverişlerde faturanızın arka nüshasında yer alan İade Formuna faturada yazan isme ait banka hesap bilgilerinizi ( hesap sahibi adı-soyadı ve IBAN  numarası ) yazmayı unutmayınız. Kapıda ödeme ile yapılan alışverişlerin iade işlemlerinde, IBAN NO bilgisi olmadan ücret iadesinin yapılması mümkün değildir. İade işlemlerinde sadece ürün bedeli iade edilmektedir, kargo ücreti yada kapıda ödeme bedelinin geri iadesi yapılmamaktadır.

 

TAKSİTLİ ALIŞVERİŞLERİN İADESİ NASIL ÖDENİR ?

Ödemenizi taksitli olarak yaptığınızda, iadeniz her ay kartınıza, taksit tutarları kadar artı bakiye olarak yansıyacaktır. Yapılan iadenin kredi kartınıza her ay taksitli olarak yansıması tamamen bankaların süreç ve uygulamalarıyla ilgilidir. Konu hakkında detaylı bilgiyi bankanızdan alabilirsiniz. Ayrıca, ekstrenizde iade işlemini görebilirsiniz.

Not: Ödemesini yapmış olduğunuz taksit tutarları, ilk ekstrenizle birlikte kredi kartınıza artı bakiye olarak yansıyacaktır.

  

FATURAM SİPARİŞ İLE BİRLİKTE TESLİM EDİLMEDİ. NE YAPMALIYIM  ?

Her sipariş, faturasıyla birlikte kargoya verilir. Resmi faturanız, siparişinizin yer aldığı kargo poşetinin dışında, şeffaf plastik bir cep içinde size ulaştırılır. Herhangi bir nedenden dolayı, faturanız siparişiniz ile birlikte gelmediyse kargo yetkilisine fatura talebinizi tekrar iletin. Talep ettiğiniz halde size teslim edilmeyen faturalarınız için tutanak hazırlatmanız ve bu konuda 08509269926 numaralı müşteri hizmetlerini arayarak tarafımızı bilgilendirmeniz gerekmektedir. Faturası kaybolmuş, kargo paketinin üzerinde faturası bulunmayan gönderileri gerekirse teslim almayın. Tüm iade işlemlerinde, ürüne ait faturayı ibraz etmek yasal bir zorunluluktur.

 

SİPARİŞİMİ NASIL İPTAL EDEBİLİRİM ?

İptal talebinizi 0850 926 9 926 nolu telefondan bize ulaşarak bildirebilirsiniz. Siparişiniz hazırlanma durumuna geçmediyse iptal işlemi gerçekleştirilir ve eğer ödeme yaptıysanız bu ödeme hesabınıza tekrar aktarılır.