•  
 •               -----------------------------------------------            SİPARİŞ İŞLEMLERİNİZ HAKKINDA                ---------------------------------------------------- 
 •  
 • Siparişim ne zaman kargoya verilir?
 •  

 • İnternet sitemiz üzerinden vermiş olduğunuz siparişleriniz hafta sonları, dini ve resmi tatil günleri hariç 1-5 gün içerisinde kargoya verilmektedir. Kargonuzun teslimat süresi gönderim uzaklığına göre 1-5 iş günü arasında değişmektedir.  

 •  

 • Siparişimi nasıl takip edebilirim?
 •  

 • İnternet sitemiz üzerinden vermiş olduğunuz siparişlerinizde, kargonuz yurtiçi kargoya teslim edildiği zaman cep telefonunuza SMS ile kargo takip numaranız ve tahmini teslim tarihi bildirilecektir. Bu yüzden iletişim bilgilerinizi eksiksiz ve doğru bir biçimde yazmanızı tavsiye ederiz. 

 •  
 • Siparişimi farklı bir kargo ile isteyebilirmiyim?

 

www.olgunorkun.com olarak sadece yurtiçi kargo ile anlaşmamız bulunmaktadır. Farklı bir kargo firması ile anlaşmamız bulunmadığından dolayı gönderim sağlanamayacaktır.

 

 

               -----------------------------------------------       SİPARİŞ ÖDEME İŞLEMLERİNİZ HAKKINDA         ----------------------------------------------------        

 

 

 •  Siparişimin ödemesini nasıl yapabilirim?
 •  

 •  İnternet sitemizden yapacağınız alışverişlerinizde

 •  

 •  - anlaşmalı kredi kartları ile vade farksız 6 taksit ile

 •  - Havale veya EFT işlemleri ile

 •  - Kapıda nakit ödeme ile

 •  - Kapıda kredi kartınız ile 

 •    Sipariş ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

 •  
 • Kapıda ödeme yapabilirmiyim?
 •  

 • İnternet sitemiz üzerinden vereceğiniz siparişlerinizde dilerseniz kapıda nakit ödeme yada kapıda kredi kartınız ile gelen yurtiçi kargo kuryesine ödemenizi yapabilirsiniz. Kapıda ödemeli siparişleriniz de sizden sipariş tutarınıza ek olarak 5,99 tl hizmet ücreti alınacaktır.

 •  
 •  
 •               -----------------------------------------------                İADE İŞLEMLERİNİZ HAKKINDA                -----------------------------------------------------
 •  
 •  
 • Satın aldığım ürünleri nasıl iade edebilirim?

 

Almış olduğunuz ürünü kullanılmamış olması koşuluyla 14 gün içinde, faturanızın arkasındaki iade formunu doldurarak Yurtiçi Kargo ile karşı ödemeli olarak iade edebilirsiniz.

 

İade etme süresi ne kadardır?

 

Tüketici Kanunu'ndaki, "Sebep Göstermeden Cayma Hakkı" maddesine göre, ürünü teslim aldığınız tarihten itibaren ilk on dört (14) iş günüdür. Üründen kaynaklanan herhangi bir kusur sebebiyle yapacağınız iadelerde de, aldığınız ürünü teslim tarihinden itibaren 30 gün içerisinde iade edebilirsiniz.

 

İade işlemlerinde kargo masrafı kime aittir?

 

İade Adresi: Akburçak sokak no:8/A-B Batıkent ESKİŞEHİR
a) İadelerinizi anlaşmalı kargo ile gönderirseniz;
 İade talebiyle www.olgunorkun.com a gönderdiğiniz ürünlerin iade kargo masrafları firmamıza aittir. Siparişiniz ile birlikte gelen faturanın arka yüzünde, iade formunu eksiksiz doldurarak, Yurtiçi Kargo (444 99 99) ile aşağıdaki adrese "Karşı Ödemeli" olarak gönderebilirsiniz. Diğer kargo şirketleri ile gönderilen kargoların gönderim ücretini ödediğiniz takdirde kabul edilecektir, aksi takdirde karşı ödemeli gelen kargolar kabul edilmeyecektir. 

b) İadelerinizi anlaşma dışı kargo ile gönderirseniz;
İade talebiyle www.olgunorkun.com a sadece Yurtiçi Kargo A.Ş ile gönderdiğiniz ürünlerin iade kargo masrafları firmamıza aittir. Ancak, anlaşmalı firmamız Yurtiçi Kargo A.Ş. dışında yapılacak olan iade gönderilerinde kargo masrafı müşteriye ait olup, tarafımızca gelen iade kargolar ve kargo bedelleri kabul edilmeyecektir.  

c) Kampanya Dönemlerindeki Kargo Bedelleri
Kampanya dönemlerindeki kargo bedelleri kampanya koşullarına göre belirlenir. Kampanya dışında kalan iade gönderilerine ait olan tüm kargo masrafları müşteriye aittir.  Kampanya dahilinde kargo ücretsiz uygulamasıyla alınan ürünlerin iadesinde, ürünler kampanya dışı kalmışsa kargo ücretsiz uygulaması geçersiz kalacaktır. Bu durumda Oİki İletişim ve Satış Ticaret A.Ş. gönderi ve gelen kargo bedellerini tahsil edebilir. 

d) İade İşlemi Sonucunda Kargo Bedellerinin Durumu
Satın almış olduğunuz ürünün iadesi sözleşme ve kampanya koşullarına uygunluğu durumunda, anlaşmalı kargo ile (Yurtiçi Kargo A.Ş.) tarafımıza gönderilen kargo bedelleri şirketimizce karşılanmaktadır. Satın almış olduğunuz ürüne ait olan iadelerde sadece ürün bedeli tarafınıza 15 iş günü içerisinde geri ödenir. Bu işlem sonucunda  ilk gönderiye ait olan kargo bedeli müşteriye aittir. İadeler fatura tutarı üzerinden kargo bedeli ve kapıda ödeme bedeli (Satın alım, kapıda ödeme seçeneği kullanılarak yapılmışsa) düşülerek gerçekleştirilir.

 

Mağazalarınızdan değişim yapabilirmiyim?

 

Mağazalarımızdan ve bayilerimizden değişim veya iade yapılamamaktadır. İade işlemi için, ürünü iade koşullarına uygun olarak Yurtiçi kargo ile  adresimize  göndermeniz gerekmektedir. 

 

İademi hangi adrese göndereceğim?

 

İade adresimiz : Akburçak sokak no:8/A-B Batıkent ESKİŞEHİR

 

İade ettiğim ürünün geri ödemesi ne zaman yapılacak?

 

Ürünün iade şartlarına uygunluğu kontrol edildikten sonra www.olgunorkun.com  tarafından kredi kartınıza/banka hesabınıza ürün bedeli onbeş (15) çalışma iş günü içerisinde iade edilir. Kredi kartına ürün iade bedeli bankanız tarafından 2-6 hafta arasında yapılmaktadır. Bu sürede firmamızın herhangi bir yaptırımı bulunmamaktadır. Kapıda nakit veya kredi kartı ile ödeme yaptığınız alışverişlerde faturanızın arka nüshasında yer alan İade Formuna faturada yazan isme ait banka hesap bilgilerinizi ( hesap sahibi adı-soyadı ve IBAN  numarası ) yazmayı unutmayınız. Kapıda ödeme ile yapılan alışverişlerin iade işlemlerinde, IBAN NO bilgisi olmadan ücret iadesinin yapılması mümkün değildir. İade işlemlerinde sadece ürün bedeli iade edilmektedir, kargo ücreti yada kapıda ödeme bedelinin geri iadesi yapılmamaktadır.

 

Taksitli alışverişlerimin ödemesi nasıl geri ödenir?

 

Ödemenizi taksitli olarak yaptığınızda, iadeniz her ay kartınıza, taksit tutarları kadar artı bakiye olarak yansıyacaktır. Yapılan iadenin kredi kartınıza her ay taksitli olarak yansıması tamamen bankaların süreç ve uygulamalarıyla ilgilidir. Konu hakkında detaylı bilgiyi bankanızdan alabilirsiniz. Ayrıca, ekstrenizde iade işlemini görebileceksiniz.

Not: Ödemesini yapmış olduğunuz taksit tutarları, ilk ekstrenizle birlikte kredi kartınıza artı bakiye olarak yansıyacaktır.

 

Kapıda ödeme ile yapmış olduğum alışverişimin geri ödemesi nasıl yapılacak?

 

Kapıda nakit veya kredi kartı ile ödeme yaptığınız alışverişlerde faturanızın arka nüshasında yer alan iade formuna faturada yazan isme ait banka hesap bilgilerinizi ( hesap sahibi adı-soyadı ve IBAN numarası ) yazma mecburiyetiniz bulunmaktadır. Kapıda ödeme ile yapılan alışverişlerin iade işlemlerinde, IBAN no bilgisi olmadan ücret iadesinin yapılması mümkün değildir. Gerekli bilgilerin iletilmemesi durumunda iade tutarınız sistem kayıtlarında bekletilir. IBAN numaranızı ilettiğiniz tarihte belirtilen hesaba iade işlemi gerçekleştirilir. IBAN no iletme yükümlülüğü tamamen size aittir.

 

Neden sadece faturada yazan isme ücret iadesi yapılmaktadır?

 

İlgili kanun maddeleri gereği ücret iadeleri faturada yazan isme iade edilebilmektedir. Eğer faturada yazan isme ait bir IBAN no yok ise ücret iadesi gerçekleştirilemez ve ürünler müşteriye tekrar iade edilmektedir.

 

Faturam siparişim ile birlikte teslim edilmedi. Faturamı nasıl alabilirim?

 

Her sipariş, faturasıyla birlikte kargoya verilir. Resmi faturanız, siparişinizin yer aldığı kargo poşetinin dışında, şeffaf plastik bir cep içinde size ulaştırılır. Herhangi bir nedenden dolayı, faturanız siparişiniz ile birlikte gelmediyse kargo yetkilisine fatura talebinizi tekrar iletin. Talep ettiğiniz halde size teslim edilmeyen faturalarınız için tutanak hazırlatın ve bu konuda bizi bilgilendirin. Böylece, en kısa zamanda faturanızın aslı ya da "aslı gibidir" kaşeli bir kopyasını adresinize gönderebiliriz.

 

Siparişimi nasıl iptal edebilirim?

 

İptal talebinizi 0850 926 9 926 nolu telefondan bize ulaşarak bildirebilirsiniz. Siparişiniz hazırlanma durumuna geçmediyse iptal işlemi gerçekleştirilir ve eğer ödeme yaptıysanız bu ödeme hesabınıza tekrar aktarılır.